0
KVÍZY PRO CHYTRÉ HLAVY - PRIMA ZÁBAVA NA LÉTO!
28. 06. 2021

Léto je konečně tady a s ním i vytoužené prázdniny. Čeká nás spousta cestování, poznávání, ale také lelkování, ať už doma na gauči, nebo třeba u vody. Všude tam, kde hrozí dlouhá chvíle, se vyplatí mít po ruce naše žabky. Tedy přesněji zábavné knížky plné kvízů pro malé i velké šikuly.

Díky příjemnému formátu, který padne tak akorát do ruky, vás tyhle knížky můžou doprovázet úplně všude. Potřebujete zabít nudu během dlouhých cest, na chatě za deště nebo třeba při celodenním lenošení na pláži? Není nic jednoduššího než sáhnout po některé z žabek! A pozor – přidanou hodnotou našich kvízů je, že vedle dobré zábavy přinášejí dětem také řadu nových poznatků a pomáhají upevnit ty stávající.

Knížky jsou odstupňované podle věku. Edice Malí šikulové cílí od úplných mrňousků až po předškoláky, Velcí šikulové se hodí pro školáky prvního stupně, stejně jako Kvízy a hlavolamy. Některé z úkolů ale dají zabrat i dospělákům, kteří už dávno opustili školní lavice, takže si můžete uspořádat třeba rodinnou soutěž! Rozhodně se nenechte omezovat časem, místem ani počtem účastníků!

Správnou odpověď na zadaný dotaz si lze vždy ihned zkontrolovat na následujícím listu. Díky přehlednému grafickému zpracování a uspořádání se v knížkách snadno orientují i ti nejmenší. Tematicky se spektrum úkolů pohybuje od nejjednodušších, týkajících se základních činností, barev, zvířátek apod., až po otázky z češtiny, matematiky, přírodopisu, zeměpisu, dějepisu či cizích jazyků.

Kvízy a hlavolamy, knížky hádanek, doplňovaček, tajných šifer, skrytých slov a dalších úkolů pro chytré hlavy, pak rozvíjejí postřeh, logické myšlení, ale také paměť, představivost, slovní zásobu a další užitečné dovednosti, které se v životě nikomu neztratí! Také v této řadě jsou správné odpovědi a řešení součástí každé knížky, takže žádná záhada nezůstane nevyřešena.

Tak honem, balíme na prázdniny! A rozhodně si nezapomeňte žabky!