0
JAK SPOLU SOUVISÍ MDŽ A PŘÍBĚHY PRO HOLKY, KTERÉ SE NEBOJÍ BÝT V
08. 03. 2021

Odpověď je jednoduchá: obojí je dokladem toho, že ženy mají být na co hrdé! Výše zmíněný svátek totiž odkazuje na vytrvalý a odvážný boj žen za jejich práva a v naší knížce si zase přečtete o těch, které dokázaly výjimečné věci. Inspirujte se!

Každá žena je něčím výjimečná a všechny si zaslouží uznání za to, co všechno zvládají. Proto byl také 8. březen ustanoven Mezinárodním dnem žen. Slaví se už více než sto let! Na počátku všeho stála snaha o zrovnoprávnění mužů a žen. Ty usilovaly o svá občanská a politická práva, protože byly diskriminované.

Mnohaleté úsilí nakonec přineslo své ovoce a situace se v mnohém zlepšila, ale pozor! Ženy ve svém boji za rovnoprávnost urazily už dlouhý kus cesty, pořádný kus mají však stále ještě před sebou. V některých zemích nemají dodnes stejná práva jako muži!

Úžasná dětská knížka Příběhy pro holky, které se nebojí být výjimečné, se zrodila, aby ukázala, že historii nepíšou jen muži. Po celou dobu naší existence se na chodu světa výrazně podílejí také ženy! Kniha vzdává hold padesáti skvělým ženám a dívkám ze všech koutů zeměkoule, napříč letopočty. Dozvíte se v ní, jak neobyčejné věci dokázaly.

Třeba Johanka z Arku, která stanula v čele vojsk a zachránila svůj národ před nepřítelem, a další statečné bojovnice, jež za své přesvědčení byly nezřídka vězněny nebo zaplatily životem. Jiné, například světoznámá malířka Frida Kahlo, byly nadané umělkyně a zapsaly se do dějin jako silné, inspirativní osobnosti. Marie Montessori, Matka Tereza a další zase zasvětily život pomoci potřebným. Významné vědkyně jako Marie Curie, první žena, která získala Nobelovu cenu, přispěly k objasnění mnoha velkých záhad, a to přes všeobecně rozšířené přesvědčení, že věda je vyhrazena mužům. A konečně se dočtete o hrdinkách, jež se nevzdaly svého přesvědčení a zásad ani tváří v tvář opravdu velkému zlu a nebezpečí – to proto, aby se nám na světě žilo lépe.

Příběhy těchto výjimečných dívek a žen jsou tak poutavé a hluboké, že vedle dětí, jimž je knížka primárně určena, bezpochyby zaujmou i dospělé. Navíc jsou doprovázené překrásnými ilustracemi, historickými fotografiemi, náčrtky, které čtenáře okamžitě upoutají a vtáhnou do děje.

Přesvědčte se o tom, jak obrovská je ženská síla! Ve vás, milé dívky a ženy, možná vzklíčí semínko hrdosti a odvahy. A vy, milí chlapci a muži, dojdete k tomu, že si vaše protějšky zaslouží spoustu obdivu, uznání a lásky. A že s dárečkem či kytkou vůbec není nutné čekat na MDŽ!