0
INTELIGENTNÍ ZÁBAVA PRO NEJMENŠÍ
21. 02. 2020

Je známo, že malé děti se učí především nápodobou, a protože ve svém okolí sem tam vidí dospěláky nebo starší kamarády s knihou v ruce, rády po ní sáhnou také. Co ale s knížkou plnou písmenek, kterým ještě nerozumějí? V takovou chvíli přichází ten pravý čas pro naše oblíbená velká obrázková leporela!

K dlouhé řadě již publikovaných titulů čerstvě přibyla Velká knížka DINOSAUŘI pro malé vypravěče pro všechny milovníky obřích ještěrů. Zavítáte s ní do pravěku, kdy to na zemi vypadalo úplně jinak než dnes. A hlavně tu nežili lidé! Svět byl královstvím veleještěrů zvaných dinosauři, kteří obývali všechna myslitelná prostředí. Někteří žili na souši, jiní pod vodní hladinou a teritoriem dalších byl zase vzdušný prostor. Jednotlivé druhy se proto od sebe hodně lišily. Tahle knížka vám představí pravěký svět dinosaurů v celé jeho kráse a rozmanitosti. Poznáte druhy, které létaly, plavaly, lezly, běhaly… Když se budete dobře dívat, odhalíte dokonce i to, jak se jedni dinosauři bránili útokům druhých, čím se živili nebo jak přicházela na svět jejich mláďata. Na konci knihy najdete kompletní seznam názvů vyobrazených dinosaurů, díky kterému se stanete odborníky přes tyto úžasné pratvory!

Jen o něco málo starší čtenáře pak jistě potěší další novinky z naší produkce – dvojice knížek plných vtipných obrázků a nápaditých veselých veršů O ZVÍŘÁTKÁCH. Jedna z nich představuje světoznámé Ezopovy bajky, příběhy o zvířatech, která jednají jako lidé. Traduje se, že Ezop byl otrokem ve starověkém Řecku a díky svému skvělému vypravěčskému umění získal svobodu. Jeho bajky přinášejí dnes, stejně jako před mnoha a mnoha lety radost, ale také důležitá morální poselství malým i velkým čtenářům. V druhé knížce si pak přečtete humorné povídky o tom, jak různá zvířátka přišla ke svým typickým rysům, z pera spisovatele Rudyarda Kiplinga. Autor legendárních Knih džunglí je původně vyprávěl své dceři každý den před usnutím. Dozvíte se třeba, jak velbloud přišel ke svému hrbu, proč má nosorožec tak vrásčitou kůži nebo proč mají sloni dlouhý chobot. Pro české vydání oba tituly přebásnil Robin Král, překladatel, textař, básník, úspěšný spisovatel knížek pro děti a držitel řady literárních cen.

Přinášíme vám tedy klasiku, která patří k úplným základům vzdělanosti, v moderním hávu šitém přesně na míru současným dětem! Pěkné čtení!