0
VYHRÁLI JSME ZLATOU STUHU
16. 09. 2021

Knížek pro děti vychází ročně celá spousta, a tak není divu, že je těžké se v nich zorientovat. Obzvlášť pokud nemáte možnost zajít do kamenného obchodu a knihy si prohlédnout, riskujete, že sáhnete tak trochu vedle. Naštěstí tu máme několik prestižních literárních soutěží, v jejichž porotách zasedají ti nejpovolanější z nejpovolanějších a vybírají ty nejlepší z nejlepších.

V úterý 14. září proběhlo slavnostní vyhlášení již 29. ročníku soutěže Zlatá stuha, která představuje nej knihy pro děti a mládež vydané v předchozím roce. Doslova ve vybrané společnosti se tu ocitly dva z našich titulů: Ezop – O zvířátkách a Rudyard Kipling – O zvířátkách. A odnesly si hned první místo za úžasný překlad Robina Krále, několikanásobného držitele Zlaté stuhy a dalších literárních cen.

Veršované Ezopovy bajky a povídky Rudyarda Kiplinga, autora legendárních Knih džunglí, jsou verzí klasických děl šitou přesně na míru dnešním dětem a určitě zaujmou a potěší i leckterého dospěláka. Elli Woolardová, oceňovaná autorka originálních obrázkových knih a básniček pro děti, je pojala po svém a současným malým čtenářům je představuje s velkým vtipem, stejně jako autorka ilustrací Marta Altésová.

Tyhle báječné knížky zkrátka nesmějí ve vaší knihovničce chybět!