0
TVOŘTE VLASTNÍ PŘÍBĚHY
21. 07. 2020

Novinky nakladatelské značky ELLA & MAX, knížky s magnetkami Vláčky, Bagry a Stavba, jsou určené především nejmenším milovníkům techniky. Na každé stránce objeví děti kratičký příběh, který jim může sloužit jako nápověda při umisťování některých magnetek a zároveň je zdrojem zajímavých informací. Na prostorných magnetických stranách, jež poslouží jako hrací plocha, mohou ale tvořit také své vlastní příběhy – fantazii a kreativitě se meze nekladou!

Vlaková nádraží, přístavy, depa – to je svět lokomotiv a vagonů, které zajišťují osobní nebo nákladní přepravu. Bagry a nejrůznější stavební stroje zase pomáhají v lomech, na dálnicích, ale třeba i na plážích! A kromě toho na stavbě, kde je pořád rušno. Jeřáb, míchačka, sklápěč, nářadí, ochranná helma – to všechno je tam také potřeba. A těch dělníků a řemeslníků různých profesí! Tohle a ještě mnohem, mnohem víc se děti díky těmto knížkám učí znát, a hravou formou tak rozšiřují svou slovní zásobu.

Za využití magnetických knih lze dále cvičit znalost základních počtů a barev, rozvíjet manuální zručnost, jemnou motoriku, prostorovou představivost, stimulovat koncentraci, tvořivost a fantazii. Stačí si s dětmi nad obrázky povídat, pobízet je k umisťování magnetek dle konkrétních pokynů a v neposlední řadě jim rovněž umožnit volnou hru s knížkou.

A až si malí čtenáři do sytosti vyhrají, mohou všechny magnetky zase uklidit zpátky do úložného boxu, jenž je součástí každé knihy, kde budou připraveny na další skvělou zábavu.

Čtěte a hrajte si s magnetkami a ukažte dětem, co všechno jim svět knížek může nabídnout!