0
SNY JSOU KOŘENÍM ŽIVOTA: JDE TO I BEZ NICH, ALE NENÍ TO ONO!
07. 11. 2019

V minulém roce odstartovalo nakladatelství PRESCO GROUP, a. s., pod značkou ELLA & MAX úspěšnou řadu knih inspirativních příběhů výjimečných, známých i méně známých osobností z celého světa.

Letos se rozhodlo zaměřit svou pozornost výhradně na domácí prostředí, a tak se zrodila úžasná, bohatě ilustrovaná dětská kniha s příznačným názvem – Odvážné sny. Třicítku medailonků obdivuhodných českých osobností, které dokázaly proměnit své sny ve velké věci a činy, si rozhodně nesmíte nechat ujít! Možná i o vašich malých snílcích jednou uslyší celý svět.

„Že se dá snít jen po večerech, když se zhasne lampička a peřinu si přitáhneš pod bradu? A nechceš to s námi zkusit jinak? Odhalíme ti jedno velké tajemství,“ píše v úvodu knihy její autor Daniel Storch. A co že je tím tajemstvím ukrytým v řádcích Odvážných snů?

Tak tedy: na začátku každé velké věci stojí nějaký sen. A jestli někdo na světě umí opravdu snít, pak jsou to děti! V této knížce se mohou inspirovat příběhy více než třicítky pozoruhodných osobností české země. Dámy a pánové, kteří se v ní malým čtenářům představí, toho dokázali opravdu hodně a vynikli v nejrůznějších odvětvích lidských činností. Někteří z nich vládli vědě, jiní sportu či umění, a to v rozličných etapách 20. a 21. století. Řada z nich je všeobecně známá, o jiných slyšela jen hrstka nadšenců v určitém oboru. Některé lze potkat na ulici, zatímco za jiné už dnes hovoří jejich odkaz. A na počátku všeho stály právě jejich odvážné sny, které v nich zažehly ohníček nadšení, jenž je nakonec dovedl až na vrchol.

S neobyčejnou lehkostí psané příběhy jsou doprovázené krásnými ilustracemi mladých talentovaných autorek Alžběty Burešové, Mariany Francové a Kristýny Košutové. Vedle toho najdou čtenáři u každého medailonku tři úkoly – i jejich zásluhou se dozvědí mnoho nového a zajímavého. Především jim však tato kniha zprostředkuje důležité poselství: každý sen, i ten nejodvážnější, může dojít svého naplnění! A jak praví superlezec a rekordman Adam Ondra, o němž se tu rovněž dočtete:

„Sny – to je takové koření života, bez kterého se váš život bude dát žít, ale nebude vám chutnat. Sny, které mě inspirují a motivují, dávají mému životu smysl. S nimi vím, že žiji. Že žiji naplno.“