0
O VZNIKU DRUHŮ MEZI NEJLEPŠÍMI KNIHAMI ROKU 2019
06. 11. 2019

Pozor pozor! Naše novinka O původu druhů se ve Velké Británii zařadila mezi 11 nejlepších knih roku 2019 – a to je vzhledem k velikosti tamního trhu i objemu knižní produkce zatraceně co říct!

O téhle chytré knížce s překrásnými obrázky tam napsali: „Ideální pro všechny zvídavé malé čtenáře, jež fascinuje svět kolem nás, a stejně tak pro dospělé, kteří se chtějí seznámit se základy Darwinovy klíčové teorie. Kniha Sabiny Radevy je úžasnou branou do světa vědy!“ Není divu, že už byla přeložena do neuvěřitelných 31 jazyků!

O knize:
Kniha se okamžitě po svém zveřejnění stala senzací. Není divu – autorka Sabina Radeva, vystudovaná molekulární bioložka, dnes úspěšná ilustrátorka a grafička, v ní dokázala obdivuhodně propojit vědu s uměním!

Dávno předtím, než se na planetě Zemi objevili lidé, vypadala úplně jinak než dnes. První živé organismy se postupně vyvíjely, rostliny a zvířata se proměňovaly v průběhu milionů let. Tento proces nazýváme evoluce. Dříve si lidé mysleli, že svět vznikl v jednom okamžiku a vše živé vypadalo stejně jako dnes. Později přišli někteří významní vědci s objevy, které to popíraly. Jedním z nich byl Charles Darwin. Ten na základě soustředěného pozorování přírody, bez pomoci moderních technologií, dospěl k závěrům, jež změnily naše chápání života na Zemi.

Tato inteligentní, bohatě ilustrovaná kniha jednoduchým způsobem vysvětluje jeho všeobecně známou, ač dnes již v mnohém překonanou evoluční teorii, seznamuje s historií vědy a především otevírá dětskou mysl a probouzí zájem o svět kolem nás. Nejmenší čtenáře zaujmou nádherné živé obrázky, starší začnou pronikat do světa přírodovědy, ti nejstarší a zajisté i dospělí ocení dodatky na konci knihy, kde najdou další klíčové vědecké osobnosti a pojmy, slovníček vysvětlující obtížnější slova, stejně jako informace uvádějící na pravou míru některé Darwinovy mylné představy.