0
KNÍŽKY POD STROMEČEK OD ELLY & MAXE
11. 12. 2020

Dokážete si představit Vánoce bez knížky pod stromečkem? My tedy ne! Přichystali jsme pro vás proto pár tipů na výjimečné tituly z naší produkce, které potěší zejména děti… Vždyť právě jejich rozzářené tváře dělají tu pravou vánoční atmosféru!

„Chci psát pro čtenáře, kteří umějí dělat zázraky. Děti při čtení zázraky dělají. Proto potřebují knihy.“ To jsou slova světoznámé spisovatelky, o níž je naše knížka Astrid Lindgrenová. Díky ní poodhalíte tajemství toho, odkud se vzala všechna ta úžasná dobrodružství dětí z Bullerbynu, Pipi Dlouhé punčochy a mnoha dalších hrdinů. Kateřina Krištůfková, jejíž jméno dnes najdete téměř v každém českém vydání děl Jo Nesbøa, byla za překlad tohoto titulu nominována na prestižní Zlatou stuhu.

Dále bychom rádi upozornili na dvojici knížek plných vtipných obrázků a nápaditých veršů O ZVÍŘÁTKÁCH. Jedna představuje světoznámé Ezopovy bajky a v druhé si přečtete humorné povídky o tom, jak různá zvířátka přišla ke svým typickým rysům, z pera spisovatele Rudyarda Kiplinga. Tato klasická díla patří k úplným základům vzdělanosti a my je nabízíme v moderním hávu šitém přesně na míru současným dětem! Pro české vydání je přebásnil Robin Král, držitel řady literárních cen.

Veselé veršíky Robina Krále najdete i v netradiční dětské knížce Dráček Zog a princezna rebelka, která získala cenu knihovníků v anketě o nejoblíbenější dětskou knihu. Zábavné a napínavé dobrodružství dráčka Zoga a princezny Elly, která touží stát se doktorkou, ukazuje, jak je v životě důležité přátelství a že vzájemnou pomocí lze dosáhnout i těch nejsmělejších snů.

A když už jsme u snů, nelze nezmínit naši knihu z pera Daniela Storcha s názvem Odvážné sny. S neobyčejnou lehkostí psané příběhy obdivuhodných českých osobností, které dokázaly proměnit své sny ve velké věci a činy, jsou doplněny citáty a zajímavými úkoly – i jejich zásluhou se děti dozvědí mnoho nového a zajímavého.

Další z řady knížek představujících zajímavé osudy je náš několikrát dotiskovaný bestseller Příběhy pro kluky, kteří se nebojí být výjimeční. Najdete v něm stovku medailonků postav celosvětově známých, ale i takových, o kterých jste nikdy neslyšeli. Jejich činy se však staly nesmrtelnými nebo minimálně inspirujícími.

Pokud jde o bestsellery, neustále také rozšiřujeme své nejprodávanější ediční řady. Série oblíbených samolepkových sešitů Šaty pro…, která představuje kulturu a módu zemí z celého světa, se tak rozrostla i o české a slovenské panenky, ale tím to nekončí! S kamarádkami z různých koutů Evropy se vydáme poznávat nejkrásnější metropole a jejich známá zákoutí v nové řadě Město plné samolepek.

K licenčním titulům veleúspěšné série leporel Velké knížky pro malé vypravěče jsme pak přidali původní české knížky PRAHA a FARMA. Prostřednictvím milých vtipných obrázků Libora Drobného poznají děti koloběh roku v našem malebném hlavním městě i na venkovském statku. Stejně jako v edici stejnojmenných knih s puzzle. V nich malí čtenáři pod barevnými skládankami objeví černobílé obrázky, které jim poslouží jako nápověda a mohou si je sami vybarvit. Na posledních stránkách pak čekají jednoduché kvízové otázky.

Přejeme krásné svátky a příjemné počtení!