0
HLEDÁME A OBJEVUJEME ZVÍŘÁTKA
19. 11. 2020

Pozor pozor! Hledáte pro svého malého čtenáře nějakou chytrou, zábavnou a tak trochu neobvyklou knihu, která ho zaujme déle než jen na první prolistování? Pak určitě oceníte výjimečná leporela plná roztomilých zvířátek edic Pohlaď a najdi! nebo Kam se schovala zvířátka?

Prvně jmenovaná série přináší dva originální tituly KDE JE KRÁLÍČEK MAX a KDE JE ŽABKA ELLA? Tyhle knížky pro nejmenší nejsou určené jen ke čtení a prohlížení jako většina ostatních! Jejich hlavní hrdinové, králíček Max a žabka Ella, mají totiž nádherně sametový kožíšek a děti mají za úkol najít je na každé dvojstraně pomocí svých šikovných prstíků. Není to tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát, neboť králíček i žabka mají kolem sebe pořád plno kamarádů. Odhalit je mezi spoustou dalších jim
podobných pouhým okem je velmi těžké. Ale stačí pohladit stránky knížky – a hebounký kožíšek Maxe nebo Elly napoví… Jednoduché krátké texty jsou prokládané citoslovci, díky kterým bude pro vás i vaše malé čtení ještě zajímavější a zábavnější!

Ve druhé zmiňované edici pak vycházejí tituly Kam se schovala zvířátka NA DVOŘE? a Kam se schovala zvířátka V DOMĚ? Jedná se o oblíbený formát leporel s odklápěcími chlopněmi a posuvnými dvířky. Ta přirozeně pomáhají naplňovat dětskou potřebu objevování a zároveň přispívají ke zlepšování koordinace ruka – oko. Děti tu hledají a nacházejí zvířátka ukrytá na hospodářském dvoře či v jednotlivých místnostech domu, řeší jednoduché úkoly zaměřené na rozvoj pozornosti a základních matematických představ.

Každé z leporel zaujme nejen jednoduchou moderní ilustrací a výraznými barvami, ale také originalitou, hravostí a interaktivitou. Děti si s nimi procvičí zrak, hmat, motorické schopnosti a zaměstnají i hlavičky. Výborná zábava pro všestranný smyslový a intelektuální rozvoj!